gratefull-2Bimago.bmp

אימגו הכרת תודה (תרגיל בהקשבה פעילה בארגונים, בין חברים ובני זוג)

"אני לא יכולה לעשות את זה". כך החל הרומן שלי עם הכרת תודה ואימגו.
דיאלוג האימגו בנוי משלושה שלבים עיקריים ומהותיים: שיקוף, אישוש, אמפתיה ואני נוהג לעשות בו שימוש בעבודה עם חברות, כאשר מתגלעים קונפליקטים בין חברי צוות, מנהל לכפיף וההפך, ובכלל בין נותני שירות פנים בממשקים הקשורים בהתנהלות הרוחבית בארגונים. מאוחר יותר אימצתי את התרגולת להכרת תודה באמצעות מודל האימאגו גם בעבודה בסמינרים פתוחים ובסדנאות עבודה עם הורים ובני זוג.
למעשה השימוש הראשון היה כאשר פגשתי מנהלת  בשנות ה 50, דינמית, אישה תוססת, חייכנית, עשתה כמה סדנאות ניהול בחייה, אפילו תהליכי עבודה על מודעות עצמית ושאר מטעמים. לאה, יהיה לצורך העניין שמה, הגיעה אליי לאחת מסדנאות הערב ובתרגולת, אחת מאלו שאנו עושים, היא הייתה צריכה להוקיר אותי (אני הייתי העובד הבכיר שלה, ואחד ממנהלי הביניים אותם היא מנהיגה) ולהכיר לי תודה. 
ולאה, פשוט לא הצליחה ליצור את זה. ואנו מתוודעים כאשר היא חוזרת  שהיא לא יכולה לעשות את התרגיל, סימולציה, הזו. עד שעשינו שלושה דברים. 
לב מכיר תודה תרגולת אימגו לטיפוח הכרת תודה
רגע לפני שפיצחנו משהו חדש יחד, לאה הייתה יכולה לשתף די בקלות כי רפאל, אותו מנהל כפוף לה, "בסדר גמור", איש חרוץ ופעיל, סה"כ מקבל ממנה הערכות שנתיות טובות. לפני כמה שנים, ביקש לעבור למחלקה אחרת, לאור שלא היה שבע רצון מהמנהלת שלו, מסיבות שונות. מאז לאה, אולי יכולה להעריך אותו בדיוני סופשנה וסיכומי שכר אך אינה יכולה להכיר לו תודה.
"בצדק" יש אומרים. "בצדק, היא לא יכולה וגם לא צריכה". האיש בזמנו הותיר איזה צבע לא ברור של אכזבה ואף חוסר הוגנות אצל המנהלת שלו, בעת שפעל מאחורי הקלעים מול משאבי אנוש ודומה.
 שיתפתי את לאה כי אנו עומדים לעשות תרגיל במודל שנקרא אימגו. אימגו, מלשון לטינית בדומה למילה "דימוי" (Image), מבוסס על סופר בן זמננו, ד”ר הארויל הנדריקס,, שספרו “לבסוף מוצאים אהבה” (1988), השפיע רבות על ניהול תהליכי טיפול בזוגיות ולמציאת בני זוג.
שיקוף – השלב הראשון שלנו, הוא לאפשר לכל צד לשקף, עבור הצד השני, את תמונת העולם שלו. השיקוף הקשבה עמוקה, תוך שאנו מסכימים לקלוט את האחר. למעשה "להיות בעולמו של האחר", משהים, מקפיאים את הדעות, שיפוטים, רצונות שלנו.  
השלב הראשון לאה הוא שאני (רפאל) מציע לך לשוחח (המעוניין בשיחה פונה אל חברו) בפגישה אישית שביקשתי ממך האם תסכימי לדבר על נושא הרצון שלי בזמנו לעזוב את המחלקה? האם אוכל לשתף אותך במה היה בראש שלי ולאחר מכן אשמח לשמוע אותך? 
"כן" אומרת לי לאה. וכך אני מדבר ללא הפרעה. ומשתף אותה, כי אני מאוד מעריך אותה, ואני מכיר לה תודה על שלימדה אותי, בשש השנים האחרונות, והייתה מנטורית שלי בכל הקשור להפעלת אנשיי, ואני יודע שהיא תרמה ותורמת להצלחה לי. ואני מודה לה על כך, ומשתף אותה כי הרצון שלי זה לפרוץ קדימה, להיות מנהל כמוך. הסיכוי שאחליף אותך הוא נמוך, ואת מישהי מאוד דומיננטית, לעיתים אף בבולטות כזו שלא מותירה מקום למנהלים שלה, בעוד אני חווה, שבמחלקות מקבילות, יייתכן והיה לי קל יותר להגיע לדרגת בכירות גבוהה יותר. וזו היא המוטיבציה שלי.
לאה עשתה בדיוק את שהנדרש ב"ספר". האזינה, מקשיבה ואיננ מתערבת או מגיבה.
כדובר אני מסמן "סיימתי את דבריי" וביקשתי מלאה כי תשקף את דבריי (ומה שהבינה).
"הבנתי ש.." וכל חזרה ושיקפה את דבריי. לרגע מתרגשת הכרת התודה ומדבריו של "רפאל". 
התחלפנו בתפקידים ושיקפתי את מה שהבנתי מדברי לאה, כי היא עומדת מאחורי אופן מנהיגותה וכי ראתה בי (רפאל) את האס שלה, את מי שהיא יכולה בעיניים עצומות לסמוך עליו ושיבין את המשמעויות בכל החלטה כספית או מקצועית, ואת אכזבתה, וכעסה. ואת התחושה שלא העריך ובודאי לא הכיר תודה על ההשקעה כל השנים הללו.
לאה ואני הקפדנו על  הוראותיי המקדמיות: אסור לפרש את האחר ("אתה חושב ככה כי אתה בעצמך חשדן.. את מחזירה לי על הפעם הקודמת…)"; אין להכינס לפינות אישיות, לא כל שכן אין להעליב, אסור לענות ואסור להאשים.
ומתחלפים בתפקידים.
לאה קלטה את עולמי: "אני מכירה לך תודה על שאתה הסכמת לקחת את הלימודים שלי אליך, והבקשות וההדרכות ובעצם העשייה שלך, אתה מנהל שאיפשר אלי את המצוינות שלי, ואת ההצלחה שלנו כמחלקה, ואני מוקירה אותך על הרצון שלך להתפתח קדימה. איני יודעת איך עדיין לתת או לעזור בכך, אך אשוב אליה ואסייע לך"
הכרת תודה הינה כלי מרכזי לתקשורת, ליצירת אמפטיה ולתקשורת אמפטית.
הכרת התודה של לאה הייתה עבודה בת 6 מפגשים על "הכרת תודה והוקרה בניהול" עם חברי הצוות הבכיר שלה. ועל האומץ והרצון שלה לקחת ממני, את שניסיתי לתת, אני מכיר לה תודה עד היום!

עוד בנושא...

מהי הכרת תודה? כפיות טובה מספקת את התשובה (חלק ראשון)
העיסוק של ימינו ב"הכרת תודה" מתעלם במידה רבה מההיפך שלה – להיות כפוי טובה. כתוצאה מכך, הכרת תודה כבר אינה ניתנת להפרדה ממבנים כגון הערכה...
המורשת המרגשת של תרגול התודה של דייוויד סטיינדל-ראסט
דייוויד שטיינדל-ראסט, דמות ידועה בתנועה העולמית לשיטות הכרת תודה, דגל זמן רב בכוח הטרנספורמטיבי של טיפוח הכרת תודה בחיי היומיום. מסעו, שחצה את תחומי המסורת...
כיצד התערבות הכרת תודה משפיעה על התנהגות פוגענית במקום העבודה? הנה מודל גישור ארגוני
קליקות, חברים ולא-חברים, חוסר שיתוף-פעולה, אינטריגות ופוליטיקה… ברור שכולם הם חלק מלהיות חלק במקום העבודה. לרוב קשה להימנע מהם בארגון קטן, כגדול. בהתחשב בכך שהיחסים...